Koronavirüs Aşısı Bulunmuştur. - Webreklam.net
Haberler
Trend

Koronavirüs Aşısı Bulunmuştur.

koronavirüs aşısı

Yapılan çalışmalar sonucunda koronavirüs “Coronavirus” AŞI bulunduğunu belirtildiği açıklandı. Ama insanlar üzerindeki etkisi ile alakalı bir açıklama yapılmamıştır. Bunun için laboratuvarlardaki çalışmalar devam etmektedir. Haber ile ilgili detayla aşağıdaki gibidir.

KoronaVirüs Aşısı Bulunmuştur.

Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinden yayılan koronavirüsle mücadele etmek için bilim insanları çalışmalarını sürdürüyor.
Belçika’daki Gent Üniversitesi Flaman Biyoteknoloji Enstitüsü (VIB), koronavirüse (Covid-19) karşı koruma sağlayan bir ilacın araştırmasında önemli aşama kaydedildiğini açıkladı. BBC’nin haberine göre, Flaman Biyoteknoloji Enstitüsü uzmanlarından Prof. Dr. Xavier Saelens, laboratuvar ortamında Kovid – 19 virüsünü etkisiz hale getirdiklerini belirterek, bunun ileriye doğru atılmış önemli bir adım olduğunu söyledi. Kaynak: Koronavirüsü etkisiz hale getiren antikor geliştirildi.

Belçikalı profesör, laboratuvar testleri sonunda, keşfettikleri antikorun, yeni korona virüse karşı koruyabildiğini kanıtladıklarını söyledi. Bunu, “fantastik bir ekip çalışmasının zaferi” diye tanımlayan Saelens, bu önemli adım sayesinde virüsün insan hücrelerine bulaşmasının önlenebileceğini belirtti. Kaynak: Koronavirüsü etkisiz hale getiren antikor geliştirildi.

Belçikalı uzmanlar, elde edilen sonuçlarla çok önemli bir mesafe kat etmelerine rağmen, daha yapacak çok işlerinin bulunduğunu söyledi. Laboratuvar çalışmalarının hala devam ettiğini belirten araştırmacılar, ilacın birkaç aşamadan daha geçmesi, hastalar üzerinde güvenliği ve etkinliğinin test edilmesi gerektiğini vurguladı.

Flaman Başbakan Yardımcısı, Bilim ve Ekonomi Bakanı Hilde Crevits, “Kriz zamanlarında serinkanlı olmak önemli. VIB araştırmacıları bunu yaptı. SARS virüsü ile ilgili yıllar süren biyomedikal araştırmaları, mevcut koronavirüsle olan benzerlikleri nispeten hızlı bir şekilde tespit etmelerini sağladı” diye konuştu.

Flaman bakan, “Tabii ki daha fazla araştırma ve geliştirmeye ihtiyaç var. Henüz orada değiliz. Ancak bakan olarak, Flamanların koronavirüse karşı biyoteknolojik savaşta liderlerden bir olduğunu görmekten memnunum” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi devre dışı bırakıp sayfayı yenileyiniz.