Ping Sorunu Çözümleri - Web Tasarım | Profesyonel SEO
Bilgi Bankası
Trend

Ping Sorunu Çözümleri

Ping Sorunu Çözümleri

2020’nin En iyi DNS Adresleri

2020 En Hızlı DNS Adresleri
DNS Servisi Birincil Adres İkincil Adres
Level3 DNS 209.244.0.3 209.244.0.4
OpenDNS Home 208.67.222.222 208.67.220.220
Google DNS 2020 8.8.8.8 8.8.4.4
Cloudflare DNS 1.1.1.1 1.0.0.1
Quad9 9.9.9.9 149.112.112.112
Comodo Secure DNS 8.26.56.26 8.20.247.20
Yandex DNS 77.88.8.8 77.88.8.1
Verisign 64.6.64.6 64.6.65.6
DNS WATCH 84.200.69.80 84.200.70.40
Safe DNS 195.46.39.39 195.46.39.40
Open NIC 69.195.152.204 23.94.60.240
Dyn DNS 216.146.35.35 216.146.36.36
Alternate DNS 198.101.242.72 23.253.163.53
TTnet DNS 195.175.39.49 195.175.39.50
Norton ConnectSafe 199.85.126.10 199.85.127.10

Yukarda Sizler için derlediğim en hızlı İSS firmaların DNS adresleridir. Benim Bulabildiğim ve Test ettiğim DNS adresleri bunlardır. Bildiğiniz farklı adresler var ise konu altında Mesaj bölümünü aktif hale getireceğim ordan Bize katkı sağlayabilirsiniz. Firmalar Hakkında da aşağıda biraz bilgi vereceğim.

Denetim masasına giriş yapın.
Ağ durumunu ve görevleri görüntüle simgesine tıklayın.
Mevcut internet bağlantınızın üzerine tıklayın.
Özellikler butonuna tıklayın.
İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)’ü seçin. Özellikler butonuna tıklayın.
Yeni DNS adresini girin. Tamam’a tıklayın. Karşınıza çıkan alternatif DNS’ler listesinden bir seçim yapın.

DNS Listesinden Birini Seçip Bu ekrana gelidikten sonra…
DNS degerlerinizi değiştirebilirsiniz.

Birkaç adımda bu işlem yapmak basittir.

Level3 DNS
Hem dünyada hem de ülkemizde en kaliteli ve en hızlı DNS denince ilk akla gelen servis Level3 DNS’dir. Merkezi Amerika, Colorado olan Level3 DNS, uluslararası bir telekomünikasyon şirketidir. Diğer pek çok kuruluşun yaptığı gibi DNS sunucularını ücretsiz olarak halka sunmaktadırlar. Level3 DNS hiçbir şekilde bilgilerinizi kaydetmez, verilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşmaz, onlara satmaz ve kısıtlamalara neden olmaz.

Google DNS
Google DNS, IPv6 protokolünü desteklemesi ve ücretsiz olması nedeniyle ev kullanıcıları için oldukça avantajlıdır. Dünyadaki en popüler DNS sunucularından biri olan Google DNS, hizmet vermeye 2009 yılının Aralık ayında başlamıştır. Daha güvenilir ve daha hızlı bir internet hizmeti sunmayı amaçlayan Google DNS, internete bağlanmak için eski bir donanım kullanan kişileri zararlı yazılımların saldırılarından korur. Google DNS’nin en çok göze çarpan avantajlarından biri gelişmiş güvenlik ve optimize edilen hızdır. Google DNS veri etkileşimini sağlamak amacıyla Anycast yönlendirmesini kullanmaktadır. Bu sayede internet kullanıcıları aradıkları bilgiye en kısa sürede ulaşabilirler.

Open DNS
Level3 DNS’den sonra en çok kullanılan DNS servislerinden biri Open DNS’dir. Merkezi Teksas, Amerika’da olan Open DNS, internete yalnızca hızlı ve güvenli bir şekilde erişmenizi sağlamakla kalmaz aynı zamanda zararlı sitelerin saldırılarını da önler. Ayrıca kötü amaçlı yazılım taşıyan web sitelerini engeller. Google DNS gibi Open DNS de web sayfalarının daha hızlı bir şekilde yüklenmesi için internet bağlantınızı en yakın DNS sunucularına yönlendirmek amacıyla Anycast kullanır. Kişisel kullanım için ücretsiz olarak indirilebilen Open DNS’nin belki de tek olumsuz yanı aldığı DNS trafiğini günlüğe kaydetmektir.

Cloudflare DNS
Ücretsiz ve hızlı DNS sağlayıcılarından biri olan Cloudflare DNS, web performansı ve güvenlik alanında çalışan dünyanın en büyük şirketlerinden biridir. Son gelişmelerle birlikte halk açık olarak en iyi ve en hızlı DNS sunucuları piyasaya sürüldü. Cloudflare DNS’nin en büyük avantajlarından biri IP adresinizi hiçbir zaman kaydetmemesidir.

Cloudflare DNS diğer DNS sağlayıcılarına kıyasla yüzde 28 daha hızlıdır. Bu durum özellikle Mac bilgisayarlarda daha iyi fark edilebilir. Ayarlarının kolayca yapılabilmesi ve basit arayüzü sayesinde Cloudflare en iyi DNS sağlayıcıları arasında yer almaktadır.

Comodo Secure DNS
DNS çözümleme hizmetlerinden biri olan Comodo Secure DNS, hızlı ve güvenli bir internet deneyimi sağlamaktadır. Comodo Secure DNS için herhangi bir donanım ya da yazılım kurulumu gerekli değildir. Dünyanın 5 kıtasında pek çok ülkede kullanılan Comodo Secure DNS, kötü amaçlı yazılımları filtreler, casus yazılımlı siteleri engeller ve bilgilerinizi ele geçirmeye çalışan zararlı web sitelerinden sizi korur. Potansiyel olarak size zararlı olabilecek bir siteye girdiğinizde Comodo Secure DNS uyarı verir ve olası tehlikeler size zarar vermeden internette güvenle dolaşmanızı sağlar.

Ücretsiz kullanımında sınırlı hizmetler bulunan ancak aylık ya da yıllık kullanımlarda tam koruma vaat eden Comodo Secure DNS, bilgisayarlarda, tabletlerde, laptoplarda ya da akıllı telefonlarda hızlı ve güvenli bir internet bağlantısı sağlar.

Quad9 DNS
Ücretsiz ve hızlı DNS arayanların güvenle kullanabileceği bir diğer DNS sağlayıcısı Quad9 DNS’dir Dünyanın dört bir yanında kullanılan Quad9 DNS, hızlı bir hizmet sunmasının yanı sıra olası tehditlere karşı gerçek zamanlı bir koruma sağlar. Virüslü bir siteye girdiğinizde bağlantınızı engeller, böylece hem cihazınız hem de verileriniz güvende kalır. Quad9 DNS’in kurulumu oldukça çok kolaydır ve herhangi bir yazılım yüklemesi gerektirmez.

DNS Watch
Engellenen sitelere hızlı bir şekilde girmek ve bu süre içinde bilgisayarınız ya da telefonunuz zarar görmesin istiyorsanız, kullanabileceğiniz DNS servislerinden biri DNS Watch hizmetidir. DNS Watch kullanımı tamamen ücretsizdir ve hiçbir şekilde kurulum gerektirmemektedir. Bazı DNS sağlayıcıları coğrafi olarak kısıtlı içerik açmaya izin verebilir. Ancak DNS Watch sınırsız bir internet deneyimi sunmaktadır. Şirket, kullanıcıların gizliliğine önem verdiği için hiçbir şekilde DNS sorgularını kaydetmez. Tarama verilerinin kaydedilmemesi sayesinde kullanıcılar, onları takip eden reklam ajansları tarafından rahatsız edilemez.

Diğer DNS sunucularına göre daha küçük bir şirket olan DNS Watch, tehdit analizi yapacak kadar gelişmiş kaynaklara sahip değildir. Bu nedenle, kendinizi kötü amaçlı yazılım ve benzeri saldırılara karşı korumanız gerekir. Daha özgür bir internet mi yoksa daha güvenli bir internet mi istediğinize karar vermelisiniz.

Verisign DNS
2020’nin en hızlı ve güvenilir DNS listemizde son olarak Verisign DNS’den bahsedeceğiz. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Verisign DNS, sağlam bir güvenlik duvarına sahiptir. DNS sorgularınızı hiçbir şekilde üçüncü taraf veri toplama şirketlerine satmaz ve herhangi bir reklam sorgusuna sizi yönlendirmez.

Sonuç olarak birtakım sitelere erişimin engellendiği ülkemizde, hem hızlı, hem güvenli hem de ücretsiz DNS sağlayıcı bulmak büyük önem kazanmıştır. Her DNS servisi kendi içinde olumlu ve olumsuz özelliklere sahiptir. İnternet ihtiyaçlarınıza karar vererek sizin için en uygun DNS sağlayıcısını seçebilir ve internette güvenle gezinebilirsiniz.

not: Son olarak Bilgisayarınızda Şu yolu deneyiniz.

Başlat’a Tıkla CMD yaz. Gelen Siyah ekrana yani Command Com ekranına

önce ipconfig Enter Tuşuna Basıp

Default Gateway Kısmındaki deger Sizin Kullanacağınız İP adresiniz

Daha sonra İP adresini Alıp şunu yapacaksınız.

ping -t ipadresiniz
ping -t 192.168.1.1

Bu devam ederken oyuna giriş yapıp oynamayı deneyiniz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi devre dışı bırakıp sayfayı yenileyiniz.